Acer Iconia Tab A1 NT.L3WEE.004

375 g

• , zakoupeno v ExaSoft.cz

zatím vše ok

• , zakoupeno v Alza.cz

• Poměr cena a výkon je jeden z nej ve své cenové kategorii.
    • Výdrž baterie

Pro běžné používání ( internet , obrázky ) pak ano.

• , zakoupeno v Elektro Kamik

• displej 4:3
    • povedený design
    • na první pohled kvalitní zpracování
    • na dnešní dobu poměrně malé rozlišení displeje
    • starší verze androidu
    • na můj vkus málo intenzivní maximální jas

Jedná se o jeden z mála tabletů s poměrem displeje 4:3 (což byl pro mne jeden z hlavních důvodů ke koupi). Pro průměrně náročné uživatele se jedná o plně dostačující přístroj.

Operační systém
Rozlišení zadního fotoaparátu
5 Mpx
375 g

Acer Iconia Tab A1-830

Tablet A1-830 je nejnovějším zařízením z řady Iconia Tab od společnosti Acer a jde o další tablet vybavený operačním systémem Android 4.2 Jelly Bean. Tento výkonný tablet se skvělým displejem, dvoujádrovým procesorem Intel Atom Z2560 a slušnou výbavou představuje ideální kompromis pro uživatele, kteří hledají zajímavý poměr mezi výkonem a cenou.

Kvalitní 7.9" IPS displej

Tablet zobrazuje data a je zároveň ovládán pomocí displeje přístroje. Displej disponuje úhlopříčkou 7.9 palců a na této ploše dokáže zobrazit rozlišení 1024 x 768 bodů. Použit byl IPS displej, který dokáže zobrazit velmi kvalitní barvy a zároveň nabídne uživateli pozorovací úhly až 178° v obou rovinách. Díky tomu budete moci presentovat například fotografie i většímu osazenstvu bez velké ztráty kvality barev.

Velké možnosti připojení

Připojení k internetu můžete provést pomocí bezdrátového rozhraní WiFi standardu 802.11b/g/n. Díky tomu se budete moci připojit v kavárnách, kancelářích nebo domácnostech, kde mají volnou bezdrátovou síť nebo Vám umožní využívat připojení k internetu. Mobilní přístroje a další příslušenství připojíte bezdrátově pomocí Bluetooth rozhraní.

Nejoblíbenější platforma na světě

Tablet Acer Iconia Tab A1-830 využívá Android 4.2 Jelly Bean, verzi nejpopulárnějšího operačního systému pro mobilní zařízení. Ten mimo jiné nabízí inteligentní notifikace umožňující rychlou práci s událostmi, nádherné nové widgety, s nimiž budete mít dokonalý přehled o všech důležitých informacích, nebo možnost snadného přizpůsobení domovské obrazovky pomocí přetažení. Systém Android je nyní rychlejší a intuitivnější než kdykoli předtím. Tablet Acer Iconia Tab A1-830 nabízí to nejlepší od společnosti Google v jediném překrásném a výkonném zařízení.

Klíčové vlastnosti

V elegantním a atraktivním šasi je uložen dvoujádrový procesor Intel Atom Z2560 s frekvencí 1.6 GHz, který je podpořen operační pamětí DDR2 o velikosti 1024MB. O zobrazení se stará dotykový IPS displej s úhlopříčkou 7.9" a s rozlišením 1024 x 768 bodů. Data můžete ukládat na 16GB interní paměti, nebo pokud by kapacita nedostačovala, můžete ji rozšířit až o 32GB pomocí micro SD paměťových karet. Dvojice webkamer umožňuje online komunikaci s přáteli nebo natáčení video snímků a pořizování fotografií (přední 720p a zadní 1080p). Tablet díky integrovanému GPS čipu, také dobře poslouží i pro navigaci. Samozřejmostí je bezdrátové připojení WiFi b/g/n, které zajistí, že budete neustále v kontaktu. Nechybí ani bezdrátové připojení Bluetooth 3.0 a rozhraní microUSB 2.0.

Rozměry tabletu jsou 138,4 x 203 x 8.15 mm a jeho hmotnost je 375 gramů. O napájení přístroje se stará výkonná 4000mAh baterie s výdrží až 7.5 hodin přehrávání videa.

3zákazníci nedoporučují produkt
  • , zakoupeno v ExaSoft.cz

zatím vše ok

• Pěkný vzhled
    • Pěkná grafika
    • Je vzhledově podobný iPadu mini
    • Zvládá poměrně všechny typy her
    • Rychlý
    • Dobře se drží v jedné ruce
    • Jsem s ním spokojená
    • Obchod exasoft.cz mohu pouze doporučit!
    • Výborná komunikace
    • Rychlé dodání! (2-3 dny)
    • Nemám ho dlouho, takže zatím nic

Dobře se drží
    Výkon
    Je podobný iPadu mini
    Zvládá výkonné hry
    Dobrá cena
    Kdo hledá výkonný tablet za nízkou cenu, tak doporučuji tento
    Zatím spokojenost

• povedené zpracování a design
    • jako jeden z mála nabízí poměr stran 4:3, což mi vyhovoje více než "širokoúhlé nudle"
    • vzhledem ke zpracování více než přijatelná cenovka
    • LEPŠÍ OPROTI APPLE iPAD mini:
    • lze rozšířit paměť pomocí micro SD
    • cenovka pod 4.000Kč
    • jednoduché vrácení zakoupené aplikace do 2hodin od nákupu
    • je velmi obtížné sehnat pouzdro Crunch Cover
    • HORŠÍ OPROTI APPLE iPAD mini:
    • na androidu mi chybí něco jako Goodreader
    • u pouzder dostupných v ČR nelze tablet tak dobře polohovat
    • pocitově horší reakce displeje při jemnějším doteku
    • nemá automatické nastavení jasu
    • výdrž baterie a to značně - ca. poloviční
    • plošší podání zvuku reproduktorů, kvalita podání přes sluchátka je v pořádku
    • tlačítko spuštění displeje je na straně - hůře se "nahmatává"

Sháněl jsem náhradu za iPad 1.generace. Po zkušenostech s velikostí 10" jsem chtěl přejít k velikosti 8", ale při stejném poměru stran tzn. 4:3, který se mi zdá na internet a čtení přirozenější. Bohužel výrobci tento formát nabízejí jen minimálně - prakticky jen Apple, Lenovo, Acer a Prestigio.

Ve výběru byl tedy Apple iPad Mini a Acer A1-830, který u mě zvítězil a to hlavně díky poměru ceny a výkonu (po zkušenostech s iPadem 1.generace, který většina vývojářů ca. před rokem přestala podporovat tzn. každý rok mě stál přes 2.000Kč, se mi nechtělo riskovat to samé s nákupem dnes již dost morálně starého iPadu mini 1.generace a rozhodl jsem se zkusit Android platformu).

• , zakoupeno v Alza.cz

• Poměr cena a výkon je jeden z nej ve své cenové kategorii.
    • Výdrž baterie

Pro běžné používání ( internet , obrázky ) pak ano.

• Wifi
    • Android 4.2.2
    • Gps
    • Velký displej
    • Přední kamera
    • Sekani,vypináni praská kryt v zadu když ho zmáčknu a nedělal to.

Tento tablet mám asi 8 měsícu a v pohodě tetka pslední dobo se začal vypínat a sekat nechapu z jakého duvodu hry tam nemám jeno písničky a fotky nic víc sem stoho neštastnej nevim co mám dělat jinak O.k

• Displej,výkon

• na první pohled kvalitní zpracování
    • na dnešní dobu poměrně malé rozlišení displeje
    • starší verze androidu
    • na můj vkus málo intenzivní maximální jas

• Nedoporučuji 10dní vydržel a pak hořel !!!!!!!

Nechci vyhořet

• Svižný
    • Neseká se
    • Design
    • Technické provedení
    • Aktualizace na Android 4.4
    • Z mého pohledu konektory - bojím se aby vydržely časté používání

Super koupě, nelituji. Z Androidovských tabletů dobrá volba. Samozřejmě iPad to není (i když designově se tak snaží vypadat) ale zase je kompatibilní s přístroji v našem kraji. Problém Applu je prostě jeho uzavřenost a exkluzivita. Také cenová politika. Aby měl iPad smysl, musíte mít iPhone a MacBook. Proto jsem vybíral Android a v tuto chvíli mohu jen doporučit. Za cenu iPadu mini mám dva Acery ve stejném poměru 4:3 a v podobném provedení. Když se rozbije, koupím si nový. Také myslím že poměr 4:3 a velikost displeje 8`` je prostě tak akorát aby vydržela baterie a abyste pohodlně surfovali na netu. Pokud na to máte - "Myslete jinak", pokud se Vám nechce dávat spoustu peněz za exkluzivitu, Acerem nic nepokazíte ;)

• Poměr cena/výkon
    • Poměr stran 4:3
    • Ucházející display
    • Téměř čistý android 4.4.2
    • Hliníkové tělo
    • Lesklý display
    • Přehřívání procesesoru při delším hraní náročných her
    • Slabší výdrž baterie

Nenechte se zmást "pouze" dvoujádrovým procesorem, jádra jsou dobrá a na vysokém taktu v kombinaci s poměrně dobrou grafikou dávaji dostatečný výkon.
    Tablet dorazil před 2 měsíci s téměř čistým androidem 4.2, po aktualizaci přibyla pouze spusta aplikací, nedávno acer vydal update na android 4.4.2.
    Paměť RAM 1Gb je díky téměř čistému androidu dostačující (po zapnutí asi 400 Mb zbývá).
    Poměr stran 4:3 mi vyhovuje a dle mého názoru je lepší než 16:9, "není to taková nudle".
    Rozlišení displaye jsem do záporů neuvedl, protože při běžném používání není znát a navíc díky menšímu rozlišení se grafická karta tolik nevytěžuje a vše je plynulejší.
    Hliníkové tělo je pěkné a neklouže v ruce.
    Asi největší nevýhoda je lesklý display a malým rozsahem nastavení jasu, na přímém slunci téměř nečitelný a ve tmě zářící.
    Další nevýhodou je poměrně slabá výdrž baterie pohybující se od 5 do 7-8 hodin v závislosti na činnosti.
    Zatím jediný problém se kterým jsem nepočítal při koupi se projevil až dnes, kdy se tablet po hodině hraní asphaltu 8 na plné detaily tablet vypnul, pravděpodobně z důvodu přehřátí procesoru, po sundání pouzdra, zapnutí a pokračování ve hře se nepřehříval tolik, ale po 2 hodinách se vypnul znovu, běžná teplota procesoru při hraní náročnějších her je 50-55 stupňů celsia.

Fotoaparát za moc nestojí, ale s tím se už u tabletu tak nějak počítá,přední kamera na skype stačí.
    3g modul a slot na sim tablet nemá, ale to se dá vyřešit mobilním internetem v mobilu/ přenosným internetem.