Allview AX4 Nano

Operační systém
Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)

• , zakoupeno v MALL.CZ

• šikovná velikost, lehký do kabelky, jemný dotyk, rychle reaguje, rychle stahuje, zatím se mi nestalo, že by se mi zasekl, nebo vypnul samovolně, na wifi reaguje rychle
    • není foťák, pouze selfie, ale já používám foťák, takže mi to vůbec nevadí

za ty peníze jsem naprosto nadšená, pro moje potřeby stačí - GPS, navigace, mapy, email, fc, internet

• - cena / kvalita
    • vzhledem k cene nic

pro mou triletou dcerku ideal
    ucebni aplikace jedou bez problemu a na pousteni pohadek do auta se to da taky vyuzit

• Vzhled, cena, kvalita.
    • Zatím nic.

Vybíral jsem levnější a přesto kvalitní tablet. Vzhledově se mě líbil a na první dojem vypadá a chová se suprově. Zatím ho mám týden a seznamuju se, ale nic vážného jsem nenašel. Dle recenze jsem se rozhodl a myslím, že jsem neprohloupil. Uvidíme časem, ale běhá rychle, neseká se, s univerzální klávesnicí frčí dobře. Za ty prachy není co řešit.

Operační systém
Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)

Allview AX4 Nano Plus 3G Tablet AX4 Nano Plus je určen pro ty, kteří chtějí mít všechny informace dostupné na jeden dotyk, ať už jde o data, informace nebo multimediální obsah. S tímto tabletem můžete být neustále v pohybu a být připojeni, a to díky integrovanému 3G HSPA+ modemu a GPS. AX4 Nano Plus je vybaven 7” displejem s rozlišením 1024 x 600px a operačním systémem Android® 4.4, KitKat™. Zařízení má vzdušný design a optimálně velký displej pro každodenní nošení a používání. Tablet AX4 Nano Plus je vybaven Dual Core procesorem s frekvencí 1,3Ghz a 8GB vnitřní pamětí. Interní úložiště lze rozšířit pomocí paměťové karty microSD až o dalších 32GB. Máte tak možnost získat prostor, který potřebujete pro vaše data. AX4 Nano Plus má integrované EPO GPS, které poskytuje rychlejší určení polohy. Tablet je spolehlivým partnerem při každé jízdě. Máte 3G připojení, takže surfovat na Internetu můžete kdykoliv a zůstat tak permanentně v kontaktu. Využijte dalších užitečných funkcí, které máte k dispozici, jako je Bluetooth nebo Wi-Fi Direct.

• skvělý poměr cena : užitná hodnota
    • navigace
    • možnost mobilního telefonování, internetu
    • svižný chod
    • dobře fungující Wi-Fi
    • displej perfektně reaguje na dotyk
    • relativně kvalitní zpracování
    • li-pol (!) baterie
    • poměrně rychlý náběh po zapnutí
    • Android 4.4
    • automatická regulace jasu
    • nižší hlasitost
    • nepříliš dobrý přístup k slotům na SIM a micro SD kartu

Tahle věcička je prostě pecka. I když se jedná o tablet v nejnižší cenové relaci, umí i to, o čem si mohou i o dost dražší tablety nechat jen zdát. A nejen, že to má, ono to taky i dobře funguje, což nebývá u nejlevnějších přístrojů zas takovou samozřejmostí. V podstatě máte v ruce dobře vybavený tablet, nebo mobilní telefon s velkým displejem.
    Dotyk funguje naprosto skvěle a i když mám velké prsty, nemám s ovládáním nejmenší problém (narozdíl od předchozího tabletu Prestigio, kde to bylo o nervy).
    Navíc je vybaven Li-Pol akumulátorem, který je dražší a má lepší vlastnosti, než běžně používaný Li-Ion, který výrobci používají i do mnohem dražších přístrojů.
    Nejlevnější tablety toho bud' moc neumí, nebo špatně fungují, nebo (většinou) obojí - to se ale tabletu (vyrábí se v Rumunsku) Allview AX4 Nano rozhodně netýká, tahle pravidla pro něj prostě neplatí. Proto se nebojím tvrdit, že nemá v podstatě v podobné cenové hladině přímého konkurenta a ani si netroufám odhadnout, kolik by za takový výrobek chtěli třeba u Samsungů.
    Displej bych hodnotil jako takovej střed, IPS to prostě není, pozorovací úhly mají holt své limity. Rozlišení 1024x600 považuji na úhlopříčku 7" za naprosto dostačující.
    Fot'ák má pouze přední s malým rozlišením, takže na focení, nebo natáčení videa zapomeňte - na Skype ale tohle postačí. Mimochodem je zajímavé, že na Youtube jsou videa, kde je Allview AX4 Nano vybaven i zadním fot'ákem a sluchátky, ale na náš trh se dováží zřejmě jakási "ekonomičtější" verze, patrně kvůli nižší ceně - ale to jen tak na okraj. Mně osobně nechybí ani ten zadní fot'ák (je to stejně jen nouzovka) a přiložená sluchátka u výrobků jsou vhodná pouze ke vhození do koše.

Snad bych tabletu vytknul jen nízkou max. hlasitost zabudovaného reproduktoru i výstupu do sluchátek. Také přístup k micro SD a SIM kartě je takový řekněme nic moc, musíte demontovat takový nepříliš masivní kousek plastu se subtilníma "pacičkama.," tak opatrně, at' ty pacičky neurvete.
    Jinak je tělo přístroje zpracováno dobře, zadní kryt je matný, dobře se drží, neklouže a není "ozdoben" otisky prstů. Slícování dílů je na dobré úrovni, nikde nic neskřípe a nevrže.
    Výdrž baterie se pohybuje cca mezi 3 - 5 hodinami. Výdrž samozřejmě závisí od použití, ale pokud používáte aut. regulaci jasu, vypínáte Wi-Fi, pokud nejste na netu atd., pak se výdrž blíží k té vyšší hodnotě.
    Co říct závěrem: Za bratru necelých patnáct stovek máte doma skvěle fungující a vybavený tablet, nebo velkej telefon, vhodný díky velkému displeji i na sledování filmů, jak chcete. A tohle Vám za tenhle peníz jen tak nějaký výrobce (dokonce ani Číňan), nenabídne.

• , zakoupeno v MALL.CZ

• není foťák, pouze selfie, ale já používám foťák, takže mi to vůbec nevadí

• - cena / kvalita
    • vzhledem k cene nic

pro mou triletou dcerku ideal

• prodejce uvádí 2 kamery 1 MPx a 3 MPx, realita je taková, že fotoaparát je pouze jeden a to 0,3 MPx. Podobné informace uvádí téměř všichni prodejci, takže předpokládám, že jde o taktiku výrobce/dovozce.

nekupujte

• Vzhled, cena, kvalita.
    • Zatím nic.

• Šlape tak jak má,jednoduchý účinný běžec na internetu
    • zatím nic

O.K

• , zakoupeno v Eberry.cz

• Prostě splňuje co jsem chtěl
    • netuším

Po odskoušení jsem objednal hned druhý pro rodinu vše je super možná že mohl být více hlasitý jinak stím nemám problém šlape velice dobře určitě doporučuji

• VYBORNY DISPLEJ
    • SVIŽNY PROCESOR 2x1.3Ghz
    • VYBORNA A CITLIVA WIFI
    • SVIŽNY CHOD BEZ SEKANI
    • VYNIKAJICI NA NET A VOLANI !!!
    • BLUETOOTH
    • GPS,A-GPS
    • NĚKTERE MODELY MAJI JEN PŘEDNI KAMERU.
    • MOHL BYT LIP OZVUČEN

ZA POMĚRNĚ SLUŠNOU CENU VYBORNĚ BĚŽICI TABLET/TELEFON NA SIM A 3G SITĚ.
    CHOD JE JAK NA WIFI TAK SIM AŽ NESKUTEČNĚ SVIŽNY S RYCHLOU ODEZVOU.ANDROID 4.4.2 .BLUETOOTH,GPS VŠE MAKA JAK MA.PLNA ČEŠTINA !!!
    VYBORNY POMĚR CENY/KVALITY.