Apple iPad Air Wi-Fi 16GB MD785SL/A

469 g
Produktová řada
Apple iPad Air

• , zakoupeno v Alza.cz

S produktem jsem zatím velmi spokojena. Vybrala jsem si ho kvůli synchronizaci s iphonem a splnil me ocekavani.

• , zakoupeno v EURONICS

• hezký vzhled
    • krásný display
    • kvalitní zpracování a materiály
    • dobrý zvuk
    • zdá se rychlý
    • cena (obzvlášť když je tato verze na trhu od roku 2013)
    • drahé příslušenství (např. originální obal, to jsou sumy)
    • nemožnost rozšířit paměť
    • pro mě zbytečně komplikované a nepohodlné způsoby přenosu souborů (Dropbox ale chválím) - příště zůstanu u něčeho, kam se dá připojit flash disk

Na chválu jsou tu experti jiní, shrnu to, co já považuji za problematické rysy:
    Pro mě celková využitelnost tak na 80 %, v místě bez wi-fi tak 20 % (představovala jsem si, že něco stáhnu a pak offline budu číst, poslouchat, sledovat, hrát; částečně to tak je, ovšem značná část stažených aplikací offline nefunguje nebo jen napůl - kdyby to aspoň napsali v jejich popisu).

Myslela jsem si, že na tabletu občas vytvořím/upravím nějaký dokument ve Wordu do práce, máme multilicenci, která umožňuje všem zaměstnancům používat MS Office i na soukromých zařízeních a aplikace Word pro iOS taky existuje. Ovšem po marných pokusech mi bylo sděleno, že tato licence nedostačuje pro Apple zařízení, takže dokumenty Wordu mohu otevírat jen pro čtení.

Půlka videí na webových stránkách nejde přehrát, youtube.com střídavě funguje a nefunguje (ale existují aplikace, které videa z Youtube přehrají, i když samotné Youtube hlásí chybu).

16 GB paměti je docela málo, ale 1800 Kč navíc za 32 GB verzi jsem prostě nebyla ochotná dát (budu muset průběžně mazat, ovšem předinstalované aplikace smazat nejdou). Nemám iPhone ani Mac, nevyužiji tedy dobrodiní synchronizace a spolupráce mezi zařízeními, což má být asi podstatná výhoda. V balení není návod, kdo chce, musí si stáhnout.

Jinak jsem váhala mezi Mini a Air a jsem ráda, že jsem vybrala větší.

• - rychlost
    • - váha
    • - výdrž
    • Ne všechny aplikace jsou udělány pro retina display (de facto se jen "uměle" zvětšují/zoomují na celou plochu).

Na to jak je velký (9,7") poměrně lehký.
    Velká výdrž.

• Šířka: 169,5 mm
  • Hloubka: 7,5 mm
  • Hmotnost: 469 g

Displej

Retina displej 9,7palcový (úhlopříčně) Multi-Touch displej s LED podsvícením a technologií IPS

Rozlišení 2048 × 1536 pixelů při 264 bodech na palec (ppi)

Oleofobní povrchová úprava odolná proti otiskům prstů

Čip

A7 s 64bitovou architekturou a pohybovým koprocesorem M7

Bezdrátová a mobilní rozhraní

Wi-Fi (802.11a/b/g/n); dvoukanálové rádio (2,4 GHz a 5 GHz) a MIMO

Bluetooth 4.0

Kamery, fotografie a nahrávání videa

Kamera FaceTime HD 1,2MP fotky

Nahrávání videa

Nahrávání HD videa 1080p

Stabilizace videa

Rozpoznávání obličejů

Zaostřování klepnutím v průběhu nahrávání

Snímač se zadním osvitem 3x zoom při nahrávání videa

Fotoaparát iSight 5MP fotky

Automatické zaostřování

Snímač se zadním osvitem

Pětičlenný objektiv

Hybridní infračervený filtr

Clona f/2,4

Zaostřování videa a fotek klepnutím

Ovládání expozice videa a fotek klepnutím

Ukládání fotek a videí s údajem o poloze

HDR fotky

Baterie a napájení

Vestavěná 32,4Wh dobíjecí lithium-polymerová baterie

Až 10 hodin prohlížení webu v síti Wi-Fi, sledování videí nebo poslechu hudby

Nabíjení napájecím adaptérem nebo USB rozhraním počítače

Vstup/výstup 3,5mm stereo minijack pro sluchátka

Snímače

Tříosý gyroskop

Akcelerometr

Snímač okolního osvětlení

Operační systém iOS 7 iOS 7 se zbrusu novým designem a zcela novými funkcemi je nejvyspělejší mobilní operační systém na světě. Ve své nejvyspělejší formě.

• , zakoupeno v EURONICS

• hezký vzhled
    • krásný display
    • kvalitní zpracování a materiály
    • dobrý zvuk
    • zdá se rychlý
    • cena (obzvlášť když je tato verze na trhu od roku 2013)
    • drahé příslušenství (např. originální obal, to jsou sumy)
    • nemožnost rozšířit paměť

Na chválu jsou tu experti jiní, shrnu to, co já považuji za problematické rysy:

Jinak jsem váhala mezi Mini a Air a jsem ráda, že jsem vybrala větší.

• mam to jenom na youtube a je to super wifi se neseka
    • 16gb
    • neni to nej ipad ale je super
    • uz nic

ssssssssssssssuuuuuuuuuuuuuuuppppppppppppppppppeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

• - rychlost
    • - váha
    • - výdrž

Na to jak je velký (9,7") poměrně lehký.
    Velká výdrž.
    Odladěný rychlý systém.

• , zakoupeno v KASA.cz

• Jsem s výrobky Apple velmi spokojen a i tento iPad zatím splňuje vše, co od něj čekám.

Velmi vysoká spokojenost.

• iOS
    • Cena na to, že je to iPad
    • Není na tom droid
    • Výdrž na jedno nabití
    • Display
    • Jen 16GB
    • Nemožnost spustit více aplikací najednou
    • Jen tabletí OS
    • Cena bez slev ( pak se vyplatí Air 2)
    • Nemá podporu SD
    • Velký priplatek za lepší paměť a 4G
    • Autooprava !!!!!!!!!!
    • Jen 1GB ram

Kupoval jsem ho za 8888 což je velmi slušná cena a defakto vyřazuje android tablety

Velmi dobrý vyrobek

• , zakoupeno v Alza.cz

ipad mam dva tydny a je uplne top!!!

• , zakoupeno v Alza.cz

• Nejlepší co dětem můžete koupit, žádný tablet se k tomu nedá rovnat. měli jsme Goclever, prošel už 3x na reklamaci za 3/4 roku. Spokojeni, celá rodina máme jen ipady.

TOP

Jsem spokojen