Asus EEE Pad Transformer Prime TF201-1I071A 32GB zlatý

Bluetooth
    HDMI
    3G

ASUS EEE Pad TF PRIME 10.1/32G/1G/B/A/h dock zlatý

10,1", Tegra® 3 Quad-core 1,3GHz, SSD 32GB, RAM 1G, grafika NVIDIA® , BT, OS Android 3.2 Honeycomb

ASUS Eee Pad Transformer Prime je první tablet na světě vybavený čtyřjádrovým procesorem NVIDIA Tegra 3. Stejně jako jeho předchůdce Eee Pad Transformer je novinka vybavena odnímatelnou dokovací klávesnicí. Procesor NVIDIA Tegra 3 charakterizuje výkon čtyř jader při velmi nízké spotřebě energie. Kromě dostatečného multimediálního výkonu zaujme Transformer Prime elegantním provedením s tloušťkou pouhých 8,3 mm a povrchem z broušeného hliníku s kruhovým motivem.

Tenký kovový tablet s multimediálním výkonem
    Transformer Prime je celokovový tablet s tloušťkou 8,3 mm a hmotností pouhých 586 gramů. Na trhu se objeví hned ve dvou barevných provedeních - ametystově šedé a šampaňské zlaté. Jde o první tablet na světě využívající čtyřjádrový procesor NVIDIA Tegra 3. Díky tomuto čtyřjádrovému procesoru, 12jádrovému GPU GeForce a technologii vSMP zvládne tablet prohlížení webových stránek, multitasking, přehrávání HD videa a také hraní her. Výkonem tak překoná jakékoli zařízení stejné kategorie.

Vylepšený displej a fotoaparát
    Už Eee Pad Transformer se mohl pochlubit IPS displejem s pozorovacími úhly 178°, chráněným sklem Corning Gorilla Glass. Transformer Prime jde však ještě dále a do výbavy dostal displej s technologií Super IPS+, která zvyšuje jas a tím zlepšuje čitelnost na přímém světle. Čelní fotoaparát s rozlišením 1,2 Mpx slouží k videokonferencím, zatímco zadní fotoaparát disponuje rozlišením 8 Mpx, automatickým ostřením, LED bleskem vysokou světelností F2.4, snímačem BSI CMOS, funkcí ostření dotykem a redukcí šumu při slabém osvětlení. Transformer Prime dokáže navíc jako vůbec první tablet natáčet video v rozlišení HD 1080p.

Zvuk SonicMaster, možnosti připojení a výdrž baterie až 18 hodin
    O zvuk se u tabletu Transformer Prime stará technologie SonicMaster vyvinutá společností ASUS. Tato technologie zprostředkuje čistý zvuk s širokým rozsahem a věrným podáním, a také lepší čitelnost hlasu. Novinka bude v prodeji s integrovanou SSD pamětí 32 GB nebo 64 GB. Tablet je navíc vybaven slotem pro micro SD kartu, 3,5mm sluchátkový výstupem a portem micro HDMI, přes který jej lze snadno propojit s televizí. Hlavní devizou zařízení je jeho dokovací stanice, která nabízí uživatelům klávesnici i touchpad a zároveň možnosti rozšíření přes USB port či slot pro SD karty. Výdrž baterie samotného tabletu dosahuje 12 hodin*, v kombinaci s dokovací stanicí se pak dostane až k dlouhým 18 hodinám*. V paměti přístroje jsou předinstalovány aplikace jako SuperNote, která slouží k zápisu, zakreslení či zvukovému záznamu poznámek, nebo kancelářský balík Polaris Office určený ke čtení a úpravě souborů uložených v programech Word, Excel či PowerPoint (kompatibilní s verzí MS Office 97–2007).

Technická specifikace:
    - Displej: 10,1 " LED Super IPS + (1280 x 800) multi-touch
    - Operační systém: Android 3.2 Honeycomb
    - Procesor: NVIDIA® Tegra® 3 Quad-core, 1,3GHz
    - Paměť: 1GB DDR2
    - Uložiště: 32G SSD
    - Bezdrátové datové sítě: WLAN 802.11b/g/n, Bluetooth 2.1
    - Kamera: 1.2Mpx Video Camera na přední část i+ 8Mpx na zadní části, automatické ostření
    - Ostatní: G-senzor, světelný senzor, gyroskop, E-kompas, GPS
    - Rozhraní: PAD: 2-in-1 Audio Jack (sluchátka / mikrofon-in), 1x micro HDMI port 1 x Čtečka karet Micro SD, 1 x vestavěný mikrofon, 1 x Stereo Speaker
    - Dock: 1 x USB 2.0 port, 1 x SD Card Reader
    - Výdž na baterie: 12 hodin; 25Wh Li-polymerová baterie, 18 hodin pad s dockem, 25Wh (PAD) + 22Wh (dokovací stanice) a Li-polymerová baterie

Rozměry, Hmotnost:
    - 263 x 180.8 x 8.3 mm, 586 g (jen pad) / 263 x 180,8 x 8 ~ 10,4 mm, 537 gramů. (pouze dock)
    - 263 x 180,8 x 17 ~ 19,4 mm, 1123 g (PAD s dokovací stanicí)

• Tegra 3
      • Android4.+
      • Velká výdrž (až 12 hod s dokovací klávesnicí)
      • Dokovací klávesnice - možnost připojení myši
      • Dobrý displej - HD, nepoškrábe se
      • Příjemné uživatelské rozhraní
      • Kovový kryt - nerozbije se tak snadno ani když ho polijete
      • Polaris office
      • Displej - na světle špatně viditelný, rychle se upatlá
      • Reproduktor - při vyšší hlasitosti šumí i ve sluchátkách
      • Při dlouhém používání bez vypnutí se seká
      • Občas se seká u her
      • Špatně chytá wifi

Tablet mám již rok a zatím stále dobře pracuje. Má možnosti jak pro firemní účely (nainstalovaný polaris office, jiné výhody, které jsem nezkoumal ;-) ), tak pro herní (Tegra zone, Asus vibe +, Google Play, HD displej). Jediné, co mě opravdu štve, je špatný reproduktor při přehrávání písní a sekání, které není časté, ale někdy ani nezhasnete displej. Stačí tablet vypnout a máte na dalších 4-5 týdnů vystaráno.
      Nicméně tablet je to dobrý a nevyměnil bych ho ani za iPad, který nic neumí, ani za Samsungy, které jsou předražené.

To je asi všechno, doporučuji ho uživatelům, kteří mají rádi HD, hry, net, dokumenty, výkon a ranní čaj, který s oblibou vylívají na zadní části svých elektronických přístrojů ;-)

• 10'' displej
      • nerozjede náročnější hry
      • Trochu nepřehledný
      • Displej se rychle zašpiní
      • slabý reproduktor

Tablet mám už skoro rok a přijde mi velmi fajn.
      Občas mě štve velikost, ale skvěle se na něm kouká na filmy díky 10ti palcovému displeji, který se bohužel velmi rychle ušpiní. Také mi dost vadí to, že i přes to, že má čtyřjádrový procesor, tak na něm nerozjedu žádnou náročnější hru.
      Nic jiného mě asi zatím nenapadá. :-)
      Celkově jsem s tabletem docela spokojena.

• Všechno super - desing, výkon, výdrž, ovládání,
      • Padá, nebo se nerozjede v 50% náročnějších her.
      • Android (ne)podpora různých windowsovksých aplikací

výborný tablet na práci, avšak ten můj je na hraní naprosto směšný. Budu muset svůj kousek zřejmě reklamovat. Snad vada kusu

• asus trnasforer prime k prodeji za nejvíhodnější cenu
      • podivejte se

asus trnasforer prime k prodeji za nejvíhodnější cenu

• Nabídka tabletů je dnes už docela široká a výrobci se často snaží zaujmout unikátními vlastnostmi. Asus přinesl své netr...

Zobrazit celou recenzi na notebook.cz

• - velice výkonná a úsporná Tegra 3, která si poradí s jakýmkoliv FullHD videem, internetovou stránkou plnou flashe, aplikací, hrou.
      • - Android 4.0.3
      • - plynulost systému
      • - precizní konstrukce z broušeného hliníku
      • - výdrž 10-12 hodin s dockem 17-18 hodin
      • - super IPS+ displej
      • - kvalitní audio výstup (z reproduktoru i ze sluchátek)
      • - vynikajcí SW podpora ze strany Asusu (aktualizace a opravy chyb)
      • - při delším držení se pronese a začnou trošku tlačit hrany tabletu
      • - problémy s GPS (Asus zdarma dodá GPS modul)
      • - nic dalšího mě za 3 týdny užívání nenapadá

Už velice dlouhou dobu jsem pokukoval po nějakém tabletu a čekal na něco co splní všechna má očekávání, která od tabletu vyžaduji. Vždy mě odradil ne zrovna 100% plynulý chod systému, problémy s HD videem a jinýma nedostatkama. Ano byl zde iPad 1 a 2, který byl ukázkově rychlý. Bohužel mi z několika důvodů nevyhovuje iOS a pro mé potřeby je Android jednoznačnou volbou. Poté co vyšla další generace Android tabletů, tedy Asus Transformer Prime s nejnovějším Androidem 4.0.3 (která podporuje HW akceleraci prostředí) a Tegrou 3 jsem neváhal a tablet si ozkoušel. Konečně jsem mohl říct, že je rychlý a plynulý přesně tak jak od přístroje za 16.000,- očekávám, navíc je konstrukčně i díky hliníku na perfektní úrovni, je velice tenký, a s dockem dosahuje výdrže až 17-18 hodin. Po 3 týdnech užívání vám mohu s klidem tento tablet doporučit pokud vám Android pro váš každodenní život vyhovuje více než iOS. O problémech s GPS jsem věděl a vůbec mě to nevadilo. GPS v tabletu vůbec nepoužívám a nedovedu si představit její využítí v praxi pro lidi pro které je to stěžejní záležitost Asus slíbil zdarma dodat GPS modul.

• Vše co potřebuji aby uměl, umí :-)
      • Líbí se i mé přítelkyni, takže ho nemám jen pro sebe :-)

Splnil všechna má očekávání a i více :-)
      Zmákne veškerá vieda, intrnet, nějaká ta gameska, vzdálené přístupydo PC, dlouhá výdrž...

• Jak si povede Asus Eee Pad Transformer Prime v našem velmi podrobném testu? Obstojí jako tablet, i jako netbook? Má vůbe...

Zobrazit celou recenzi na www.svetandroida.cz

• Procházka hardwarem Transformeru Prime

Zobrazit video recenzi