Asus EEE Pad Transformer TF101-1B115A

Přidat recenzi

Průměr z 67 hodnocení.

• Ocenění produktuAndroid roku 2011

Asus - 10.1 palce - 16 GB - 1 GB - 1280 x 800 - WiFi - GPS

Asus Eee Pad Transformer TF101-1B115A + DOCK - Unikátní multimediální tablet s možností rozšíření o klávesnici, která v sobě dále ještě kombinuje dokovací stanici a externí zdroj napájení, kapacitní IPS multidotykový displej o úhlopříčce 10.1“ s rozlišení... více »

V porovnání cen u tohoto produktu již není zařazen žádný obchod.

Vyhledat produkt ve fulltextu

Recenze Asus EEE Pad Transformer TF101-1B115A

56% (38)
26% (18)
4% (3)
7% (5)
4% (3)

Produkt získal ocenění

Před koupí tabletu jsem si dával otázku, zda nebude lepší zainvestovat do notebooku či netbooku.

Všechny recenze Asus EEE Pad Transformer TF101-1B115A

Deny

Deny

Přidáno: 3. listopadu 2014

• Neseká se
  • Skvělý design
  • Multifunkčnost
  • Nic!

Všechno jede bez problémů, doporučuji, měl jsem předtím samsung galaxy tab 2, ale tenhle je podle mě lepší
Jsem spokojený, neseká se, foťák fotí obstojně, hlasitost reproduktoru je dobrá, výdrž baterie je skvělá a dlouhá

Reprodukce zvuku: Standardní

Přidáno: 22. ledna 2013

• Výdrž baterky
  • Je úúúúúúžasný ♥
  • NIC !
  • jen mozná krátký kabel od nabijecky :)

Je krásný mam ho moc ráda a jestli neake chybi ma tak uz sem zvykla a nevadími ! :)

Kolik tabletů jste již měli? Je to můj první
Reprodukce zvuku: Velmi hlasitá
Viditelnost displeje na slunci: Výborná
Richie

Richie

Přidáno: 13. září 2012

Je super...Jestli jiný mašiny mají mouchy,tak tenhle má sotva mušky octomilky:)Já osobně jsem zpokojen.

Reprodukce zvuku: Velmi hlasitá
Viditelnost displeje na slunci: Průměrná
Anonym

Anonym

Přidáno: 1. května 2012

(Upraveno 1. května 2012)

• Super!!
  • Vzhled!!!
  • Multifunkčnost!!!!
  • Zpracování!!!!!
  • nic, na vše špatné sem si zvykl, nebo vyřešil folií

Pecka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Reprodukce zvuku: Standardní

www.techzin.cz

Přidáno: 19. dubna 2012

Asus EEE PAD Transformer – Je libo tablet nebo netbook? | Váš magazín o nejžádanější elektronice

Dnes Vám představíme další z tabletů současné nabídky a nebude to tablet jen tak ledajaký. Asus EEE Pad Transformer je totiž tabletem, který můžeme ovládat jak pomocí dotykového displeje, tak pomocí přídavné klávesnice. Může tedy vypadat i jako netbook. Zároveň potěší i všechny uživatele systému Android, neboť využívá jeho verzi 3.1.

Celá recenze na www.techzin.cz

www.svetandroida.cz

Přidáno: 16. března 2012

Recenze Asus Eee Pad Transformer TF101 « Svět Androida Novinky ze světa mobilního operačního systému Android

Do redakce dorazil první Android tablet od Asusu. Výrobce vymyslel u tohoto modelu netradiční řešení. Už název „Transformer“ napoví, že se bude jednat o odlišný kousek, než jsme zvyklí u jiných výrobců. K tabletu je jako doplňkové příslušenství klávesnice. A ne jen tak ledajaká. Klávesnice slouží jako dokovací stanice. Po zasunutí tabletu do tohoto doku se rázem z tabletu stává netbook.

Celá recenze na www.svetandroida.cz
Martin

Martin

Přidáno: 21. února 2012

• Slušné zpracování.
  • Skvělá výdrž.
  • Spousta užitečných aplikací.
  • Rychlost.
  • Lehce upatlatelný displej :-)

Používám TF 101 již 2 měsíce a zatím nebylo nutno ho restartovat, první tablet jsem měl Toshiba Folio 100 a to byla hrůza. Zmiňovaný krátký nabíjecí kabel jde prodloužit USB 3.0 kabelem. Doposud jsem nenašel na TF 101 nic co by mě negativně překvapilo.

Hmmm

Hmmm

Přidáno: 9. února 2012

• Celá rodina nad ním slinta, ostatně jako já... :-D
  • Zatím jsem nic nenašel...

Rozhodně doporučuji... bezva

www.androidroku.cz

Přidáno: 9. února 2012

2. místo kategorie Android tablety

Tablety jsou poměrně mladým segmentem trhu, který je zaměřen především na pohodlnou konzumaci obsahu – filmy, e-maily, fotky, knihy, internet. Díky svému výkonu a kompaktnímu provedení se tablety těší velké oblibě a setkáváme se s nimi mnohem častěji i jako s náhradou za počítače, například v práci nebo ve škole.

Celá recenze na www.androidroku.cz

• USB konektory
  • čtečka pamětových karet
  • vysoká výdrž akumulátorů
  • bezproblémová WiFi (N)
  • mnoho kvalitních aplikací na Marketu
  • fungující Flash v internetovém prohlížeči
  • i s klávesnicí se na práci příliš nehodí, myšleno psaní dokumentů, tabulek a prezentací (Office činnosti)
  • instalované Polaris Office, ale i jiné podobné produkty jsou oproti originálním MS Office děsně chudé
  • krátký napájecí kabel, lze prodloužit USB prodlužovacím kabelem, ale pouze typem USB 3.0 (!!), na to nezapomeňte
  • někomu může vadit "malý" display (10" je oproti standardním 15" u notebooků znát)

Android je povedený systém, intuitivní a velmi rychlý. Prohlížení webu, vyřizování emailů a práce s instant messengery je naprosto pohodová. Dotykový display nabízí vysoký komfort obsluhy. Touchpad, který je součástí klávesnice moc nevyužijete, protože ovládání prsty je prostě rychlejší a pohodlnější.
Na velmi povedený, ale lesklý display doporučuji dokoupit matnou fólii přímo od Asusu.
Klávesnice působí trochu plastově a odezva gumově, ale píše se na ní dobře, i když je menší než je člověk zvyklý vídat u 15" notebooků.
Konstrukce tabletu je výborná, povrch má rastr, takže nepůsobí přímo plastově a lacině.
Zařízení není ani příliš těžké, při odpojení klávesnice je s ním radost pracovat.
Pokud nepracujete často v MS Office, je EeePad dobro uvolbou pro koupi.
Zvažoval jsem koupi originálu :), tedy iPadu, ale absence klávesnice a neschopnost přehrát Flash animace v prohlížeči mě od něj odradila. iOS prodle mě za tyto nedostatky nestojí. Navíc Android je dnes tak dobrý operační systém, že jej můžem směle stavět vedle iOS jako plnohodnotného konkurenta.
p.s.: Asus slíbil nový Android 4 i pro tento tablet, tak uvidíme, kdy přifrčí :)

Jan Krmela

• podpora SD karty
  • Android
  • Bezva hry
  • Výdrž baterie
  • Plasty na jedné straně nedoléhají
  • Slabší reproduktory
  • Chybí LED dioda k foťáku
  • Na displeji jsou strašně vidět šmouhy
  • Nelíbí se mi barva

S tabletem jsem velmi spokojený. Jsem student, který dojíždí denně 2 hodiny, takže tablet využívám takřka celý den. Trošku mi vadí, že na jedné straně nedoléhají plasty, ale to asi jenom můj kus. Displej se sice nepoškrábe, ale jsou na něm vidět strašně šmouhy a kdejaké smítko. Dále mi vadí slabší reproduktory, ale jasně chápu - je to malý lehký zařízení. Na surfování na netu je perfektní. Ale co na tom nejvíc miluju jsou hry ♥♥. Bohužel jich ještě moc není, jako na iPad, ale roste to hodně rychle. Takže já určitě doporučuju. Pro studenty doporučuju i s dockem (klávesnice). Píše se na ní samozdřejmě líp. Ale kdo chce jenom surfovat a semtam něco napsat tak jsou to vyhozené peníze. Dnešní dotykové displeje dokáží divy. Píše se na nich skvělě, ale na klasickou klávesnici to nemá.

Boone

Boone

Přidáno: 8. prosince 2011

• MicroSD slot na paměťové karty až 32GB
  • Výstup HDMI pro přehrávání fotek a videí na vašem televizoru
  • Časté bezplatné aktualizace
  • Intuitivní ovládání
  • Kompletní česká lokalizace ( v případě ww verze systému )
  • Možnost připojovat a odpojovat od klávesnice podle potřeby
  • Dlouhá výdrž 8h samostatně, 16h při připojení klávesnice
  • Battery save mode - při uspání tabletu se téměř nevybíjí
  • Na klávesnici navíc 2x USB port, 1x čtečka SD karet
  • Stabilní konstrukce ( Zatím nevrže a drží )
  • Nehlučí, nezahřívá se
  • Nově vyvíjené hry přímo pro grafickou kartu tablet Nvidia Tegra ve velice pěkné grafice a super hratelností
  • Oficiální servis pro tento přístroj se nachází v České republice, pracují na něm české ručičky a oprava je opravdu blesková (bez ironie)
  • Display se na slunci hodně leskne, doporučuji dokoupit matnou folii, která se prodává přímo na tento tablet.
  • Display chrání sklo. Je tu možnost poškrábání (řeší folie)
  • Absence USB portu v samotném tabletu
  • Tablet nelze nabíjet přez usb počítače. Má větší příkon, proto také nejde kombinovat s klasickými USB nabíječkami telefonů.
  • Nabíčeka se skládá z tří částí (USB kabel,Adaptér, a zacvakávací koncovka podle tipu zásuvky)
  • Nesprávně ukončené aplikace zůstávají zaplé v pozdí ( Výhoda i nevýhoda )

S tímto tabletem pracuji skoro denně. Mám rád jeho design, příjemný kovový rámeček, jednoduché ovládání. Jsem také spokojen s android podporou, AndroidMarket prohlížím takřka denně a hledám novinky, které bych si mohl vyzkoušet. Aktualizace systému vychází prakticky každý měsíc, systém tudíž jede plynule a bez problémů. Velkým plusem je také přítomnost kompletní české lokalizace, a intuitivní ovládání celého systému. Dále obrovská možnost nastavení aktivních ploch, widgetů pro sledování počasí, dopravy, nebo novinek ve světě. Dále jsou tu možnosti živých pozadí, které váš tablet krásně oživí. Pro multimediální komunikaci můžete využít přední 1.3MP vga kameru, nebo na focení fotek 5MP fotoaparát v přední části. Posledním velkým plusem je možnost spojení s klávesnicí (dokovací stanící) díky které se psaní stane ještě více pohodlnější a jeho už tak vysoká výdrž 8 hodin se navýší na neuvěřitelných 16 hodin.

Michal Hazi

• Výborný displej
  • Skvělá klávesnice
  • Fantastický poměr cena/výkon
  • Lesklý displej
  • Vlastní tablet potřebuje pro USB redukci (nebo připojenou klávesnici)
  • Nemá GSM modem a nedá se připojit externí (pouze přes Wifi)
  • Android zatím nabízí pouze jednoduché Office

Vynikající přístroj, který kombinuje jak zábavu, tak pracovní užití. V nejbližší době by měly být dostupné nové Office, takže by to měl být plnohodnotný pracovní nástroj. Používám jej prakticky neustále. Asus skvěle pořešil zpracování, navíc vyladil různé klávesové zratky přes klávesnici (např. alt + tab), které ještě více zjednodušují používání. Na cestách se připojuji přes mobil, ze kterého vvysílám Wifi síť. Neskutečně rychle se Asus přes wifi připojuje. Rozhodně doporučuji.

www.pcmagazin.cz

Přidáno: 11. října 2011

Recenze Asus Eee Pad Transformer – unikátní tablet s klávesnicí

Asus Eee Pad Transformer nás velmi potěšil kvalitou zpracování, která je při poměrně nízké ceně na velmi dobré úrovní. Velkou výhodou tabletu je jeho výdrž, která se navíc prodlouží při zapojení do klávesnice, která slouží jako dock. Pokud tedy nad Asus Eee Pad Transformer uvažujete, určitě si pořiďte rovnou verzi s klávesnicí. Díky ní totiž získáte unikátní zařízení s výdrží až 16 hodin, kterou vám budou všichni závidět, včetně majitelé iPadu. Jako nedostatky hodnotíme krátký USB kabel k nabíječce a větší váhu tabletu oproti konkurenci.

Celá recenze na www.pcmagazin.cz
Ověřený zákazník suntech.cz

Přidáno: 9. října 2011

Zakoupeno v suntech.cz

Skvělý stroj, zatím se s ním učím, ale opravdu vyborna je ta dlouha vydrz na baterie a rychlost. I skvele citelny displej a kvalitni klavesnice jsou velkym plusem.
Za ty penize stoji :-)

pocitace.nej-rece...

Přidáno: 30. září 2011

Recenze Asus Eee Pad Transformer TF101 Dock

Velmi zajímavým způsobem vyřešil Asus svojí novou řadu notebooků Eee Transformer TF101 Dock tím, že umožňuje odpojení těla klávesnice od LCD displeje a dá vzniknout zcela samostatnému tabletu...

Celá recenze na pocitace.nej-rece...
Tomáš Holík

Tomáš Holík

Přidáno: 27. září 2011

• Procesor- 2 jádro nejrychlejší u tabletů této ceny
  • android 3.2 - možnost stáhnutí mnoha užitečných aplikací
  • dock (klávesnice) s 2 usb pro připojení myši
  • hdmi pro připojení k televizi nebo k monitoru
  • bluetooth možnost připojení bezdrátové myši
  • 2 baterie (jedna v tabletu a jedna v docku) = 16 hodin hraní nebo sledování videa
  • hmotnost i s dockem 680g
  • vzhled
  • displej se rychle zamaže a v přímém slunku na něj není moc dobře vidět

Nejlepší tablet na trhu, lepší než konkurenční ipad nebo samsung, alespon podle mě. Mám ho zatím jen 2 dny, ale za tuto dobu jsem sehnal všechny důležité aplikace a funguje bez problémů.

elypsa

elypsa

Přidáno: 10. července 2011

• Klávesnice
  • Android- HoneyComb
  • Možnost připojení různých zařízení přes USB, karty apod.
  • Kvalitní zpracování a design
  • 10" úhlopříčka
  • Podpora flashů
  • Různé app od Asusu(!myCloud!...)
  • Snadno umatlaný display(funguje někdy spíš jako zrcadlo)
  • Nemá 3G
  • Možný problém s přehrávání HD filmů
  • Menší počet aplikací narozdíl od iPadu
  • Při psaní na internetu přes klávesnici je naskakování písmenek s lagy, proto to je za trest psát kupříkladu někde na foru, nebo recenzi na heureka :) - !! Tento problém bude fixnut s novou verzí Honeycombu, případně zatím pomocí Opera Mini aplikace.
  • Krátký kabel na dobijení

Ne, tato investice byla doopravdy povedená. Je to velmi zajímavé zařízení, které díky mnoha aplikacím, které již na to jsou k sehnání a víc jich denně přichází. Tento tablet bych za nic nevyměnil. Výdrž baterie je neuvěřitelná, klávesnice je perfektní a funkční, Má českou diakritiku a píše se na ní perfektně. Proto tento tablet dokáže zastoupit i různé netbooku a notebooku na zápisky ve škole. Co mě mrzí je přeci jen ten neustále upatlany display.

Jedná se o konkurenci iPadu?
Můj osobní názor je ten, že iPad je Tablet, zatím co toto zařízení je tablet a netbook v jednom. Za tu cenu, za kterou se prodáva, to je jasná koupě pro lidi, kteří si rádi s věcma hrají-to mi u iPadu chybělo.. Ta svoboda a hlavně multifunkčnost. Ta perfektni klávesnice apod.. iPad je dobrý, ale né pro každého-pro ostatní tu je tento ,,tabletonotebook".

Czd

• USB konektory na docku
  • rychlé dvoujádro Tegra 2
  • plynulý systém Android 3.1
  • rozlišení
  • speciální krátký kabel s proprietárním konektorem
  • kvalita lícování součástek
  • zmenšená velikost kláves
  • displej se upatlá raz-dva
  • displej je jak zrcadlo, hlavně venku
  • Tegra 2 nestačí na FullHD filmy
  • průkopník v oblasti
  • nedostatek produktivních nástrojů pro Android 3.1
  • těžký na delší držení v ruce

S tablety a Androidem je to moje první zkušenost. Je to zajímavá hračička, se kterou se dá "zatím" jen konzumovat obsah, protože je použitelná jen jako tablet s novým Androidem 3.1. Pro tenhle nový systém je třeba aplikace upravit a takových moc není. Hlavně filmy se nedají přehrávat v zabudovaném přehrávači, protože mu chybí kodeky a ostatní přehrávače jsou na Android 2.x, takže nezmizí spodní lišta.

Klávesnice je plus, ale její velikost psaní zpomaluje. Dovoluji si tvrdit, že stejně rychle jde ťukat i na sklo tabletu, jen tomu chybí očekávaná dotyková odezva. Mimochodem klávesnice má české popisky.

Tablet má divnou gumu podél displeje, ale v jednom místě je nějak zúžená, takže je tam mezírka na prach, vlasy atd. Asi jde o individuální věc. Ovšem když tablet držím v jedné ruce, tak v určitém místě vrže, což je nepříjemné.

Co mě taky vadí, je krátký kabel, který je sice USB, ale na straně druhé má jakýsi ASUS konektor. Kabel samozřejmě nikde zatím koupit nejde, takže o delším si můžu nechat zdát a tablet nabíjet na židli, protože výš už nedosáhne a při prodloužení dalším USB kabelem nenabíjí.

Zkoušel jsem na tom číst noviny (MF Dnes a Lidové noviny nabízí vydání do čtečky - 7 zdarma), ale nedá se to moc použít, protože je text malý a musíte si to přibližovat a hlavně při držení tabletu delší dobu docela bolí zápěstí. To si radši přečtu papírové noviny.

Řekl bych, že cena odpovídá kvalitě zpracování. I s klávesnicí je levnější jak iPad. Výběr zda Android nebo iOS je na každém. Já jsem například ještě vůbec nepřipojil tenhle model k počítači - prostě to není potřeba.

Tenhle model je pro nedočkavce, další s Tegra 3 kolem Vánoc bude určitě zajímavější a třeba jednou na tom půjde spustit i Windows 8 :D

Jinak počáteční nadšení ještě neopadlo, takže bych si ho asi koupil znova a klidně i bez klávesnice, i když za tu malou přirážku navíc se hodí.

hala bala bla bla bla

hala bala bla bla bla

Přidáno: 11. května 2013

• nemala som ho
  • . mam iny :D
  • nemala som ho
  • mam iny :D

necem ho bo mam iny taze asi tak :D
no ne zeby som necela ale mne staci ten co mam

Výdrž tabletu: Méně než hodina
Dotyková obrazovka: Občas nepřesné reakce