Asus EEE Pad Transformer Prime TF201-1B035A 32GB šedý

Velikost paměti
32 GB

Velikost paměti
    32 GB

Asus Eee Pad Transformer Prime TF201-1B035A, 32GB, šedá + DO - Velmi výkonný tablet s nejnovější platformou NVIDIA Tegra3 a skvělým vícedotykovým 10.1“ Super IPS+ displejem (1280x800 bodů). Čtyřjádrový procesor s 12jádrovým GPU GeForce, 1GB DDR2 RAM, 32GB interní paměť, čtečka karet, WiFi, Bluetooth, microHDMI, zvuk SonicMaster, 8 a 1.2 Mpix kamery, GPS, výdrž na baterie až 12/18 hodin samostatně/s dockem, OS Android 3.2 s možností upgrade na 4.0, součástí dokovací stanice s klávesnicí.

• fotoaparát
      • Android
      • desing
      • výdrž baterie
      • hmotnost tabletu s dokem-docela težké

nejdříve sem přemýšlel o iPadu s retina displejem ale pak sem narazil na tohle. Na prvni pohled to vypadalo zajímavě tak sem se na to šel hned podívat. Já sem osobně spíše na ten Android než na iOS a tak sem si tohle zařízení koupil a dote nemám co vytknout. Mám to od vánoc a zatím to funguje výborně. Mám sice typ se 64 GB takže mám hodně místa na filmy, hry a další věci. Mám to krásný desing a sem rád, že sem si to pořídil

• asus trnasforer prime k prodeji za nejvíhodnější cenu
      • podivejte se

asus trnasforer prime k prodeji za nejvíhodnější cenu

• špica

Zobrazit video recenzi

• Nabídka tabletů je dnes už docela široká a výrobci se často snaží zaujmout unikátními vlastnostmi. Asus přinesl své netr...

Zobrazit celou recenzi na notebook.cz

• dokovací stanice
      • velice svižné prostředí
      • super podpora ze strany Asus (vždy aktuální systém)
      • design
      • hmotnost
      • pohodlná a tichá klávesnice
      • obří paměť rozšířitelná až o 2 karty
      • velká výdrž na baterii
      • rychlé nabíjení
      • ICS
      • fotoaparát
      • 3 módy úspory energie/výkonu
      • klávesnice s českými znaky
      • občas zlobí wifi

Již nějaký ten pátek vlastním tento tablet, takže zde jsou mé postřehy.

Na začátek jen podotknu, že jsem dříve vlastnil tablet Samsung galaxy Tab 10.1, jinak mám velice bohaté zkušenosti se zařízeními s operačním systémem Android (Jsem redaktorem portálu SvětAndroida.cz)

Čistý Android VS Android s grafickou nadstavbou
      Tablet jako takový je pro mě velkým překvapením. U Galaxy Tabu jsem postrádal poměrně důležitý fakt a tím byla plynulost systému (Honeycomb s TouchWiz). Z dosavadních bohatých zkušeností můžu říct, že je hloupé očekávat plynulost od zařízení s Androidem, které má nějakou grafickou nádstavbu od výrobce (HTC s jejich Sense, Samsung se svým TouchWiz, LG .... a další). Po prvním spuštění systému je občas těžké soudit, ale po delší době používání poznáte, jestli máte telefon/tablet s čistým Android systémem od Google nebo s grafikou nadstavbou. Aktuálně vlastním Galaxy Nexus a právě Asus Prime, oba s čistým Androidem a mžu říct, že grafické nadstavby od výrobců již nechci vidět.

Asus Prime a Ice Cream Sandwich
      Asus jde mílovými kroky kupředu a je to znát v porovnání Prime s první generací Transformera. V Primu běží čistý systém doplněný o nějaké drobné aplikace a speciální nastavení tabletu v nastavení systému. Po několika týdením používání a po spoustě nainstalovaných aplikací běží systém stále naprosto plynule tak, jako když jsem jej vybalil z krabice. To je to, co od super zařízení za takové peníze očekávám.
      ----------
      Stejnou zkušenost mám i s telefony. Měl jsem HTC Desire, LG Optimus 2X, Samsung Galaxy S2, Galaxy Note, ... vždy telefon s nadstavbou od výrobce. Bez rootu a hraní si s jinými(CUSTOM) ROMkami, bylo používání telefonu zklamáním. Nyní mám Galaxy Nexus s čistým Androidem a opět je to hodně znát. Kdo nezkusil, nepochopí.

Dokovací klávesnice
      Má cenu si kupovat tablet s klávesnicí? Ano, má! Klávesnice je určitě velké plus a jsem moc rád, že jsem vzal tablet s klávesnicí. Měl jsem předtím Galaxy Tab 10.1 a pokud jste měli už tablet, tak asi víte, že jsou situace, kdy prostě držení tabletu není tak pohodlné. Například při delší cestě vlakem nebo prostě jen v posteli, tablet se v ruce pronese a už to není moc příjemné, takhle s klávesnicí si ho prostě položím na klín a mám obě ruce volné (položím na peřinu). Dalším bonusem je baterie, která je sice celkem malé kapacity oproti té v tabletu, ale je rozhodně plus každý kousek baterie navíc. Plus je taky plnohodnotný USB host, který jsem zatím nevyužil, ale pak je tu taky slot na SD karty, ve kterém mám permanentně 32GB kartu + 32GB microSD kartu v tabletu + 32 GB interní paměti... to je skoro 100 GB a to už je dost hodně na tablet. Výhodou Tabletu a potažmo i dokovací klávesnice je dost rychlé nabíjení. Tablet vydrží s klávesnici při normálním používání tak 3 dny a nabiješ ho tak za 3 hodinky, což je hodně solidní! Dalším plusem klávesnice je její kvalita, je opravdu tichá.

Závěr
      Takže na školní zápisky, konzumaci obsahu, tvorba dokumentů, ... můžu rozhodně dokovací stanici k tabletu doporučit.

• Po poslední aktualizaci jede ad-hoc, opět se zlepšila už tak dobrá WiFi.Je to tablet nad očekávání.
      • Je to android, vyvíjí se vcelku rychle.
      • GPS stále nejede, ale od tabletu toto nepotřebuji, mám na to HTC.

Pouze pro pracovní nasazení teblet s androidem ještě není. Pokud očekáváte operační systém pro různorodé využití - spíše doplnění třeba k PC s WIN7, pak ho rozhodně využijete.
      PRIME je ale velmi schopný a když srovnávám s novým iPADem, pro PRIME rozhodně hovoří aplikace v kB až MB, kdežto u iPADu desítky MB až TB. Takže lituji ty, co si koupí iPAD jen ve verzi 16 GB.
      Displej PRIME mi plně vyhovuje, rychlost je OK. Jen zrychlit prohlížeče internetu a nedám ho z ruky.
      používám ho od 5.1.2012.

• Jak si povede Asus Eee Pad Transformer Prime v našem velmi podrobném testu? Obstojí jako tablet, i jako netbook? Má vůbe...

Zobrazit celou recenzi na www.svetandroida.cz

• Procházka hardwarem Transformeru Prime

Zobrazit video recenzi

• Výdrž baterie
      • Zatím jediný přistroj a Nvidia Tegra 3
      • IPS displej
      • Dokovací stanice
      • Asi jediná nevýhoda je hliněný zadní kryt který snižuje výkonnost WiFi a GPS a dá se lehce poškrábat.

Nejlepši tablet díky dokovací stanici. Za 1. jsem si dříve myslel, jak bude pohodlné psát na dotykovou klávesnici na tabletu, ale ted píši raději na normální a je to mnohem lepší a za 2. baterie v doku ze které si můžu tablet dobít a potom jí zase odpojit. Další výhoda je NV Tegra 3, zatím jako jediný přístroj (1.6. má přijít na trh mobil). TENTO TABLET MŮŽU JEN DOPORUČIT