Chuwi Hi8 32GB

IPS
Kapacita baterie
5000 mAh

• nedotazeny firmware
  • , zakoupeno v ITAGE, spol. s r.o.

• cena, dualboot
    • výdrž na baterie deklarované 4 hodiny

funguje dobře, ale nemám na něj žádné přehnané nároky (za tu cenu)

• dual boot

Typ displeje
IPS
Kapacita baterie
5000 mAh

MID tablet, Intel Baytrail-T Z3736F quad-core až 2.16Ghz, 2GB RAM, 32GB flash, 8" 1920x1200 IPS, Wi-Fi, BT 4.0, 2x kamera, micro SDHC, micro USB, 5000mAh aku, 304g, Google Android 4.4 + Windows 10

• nedotazeny firmware
  • , zakoupeno v ITAGE, spol. s r.o.

• cena, dualboot
    • výdrž na baterie deklarované 4 hodiny

funguje dobře, ale nemám na něj žádné přehnané nároky (za tu cenu)

• display
    • konstrukce
    • tlacitka
    • dualboot
    • USB-C
    • zvuk
    • baterie (viz shrnutí)
    • váha

Když jsem si tablet objednával byl jsem skeptický, protože za tu cenu nemůžete dostat nic světoborného. Jenže když jsem tablet rozbalil, tak jsem myslel na to, že asi budu muset svůj pesimismus nechat stranou.

Po startu mi bylo jasné, že ten display je opravdu kvalitní. Po stranách je hliníkový lem, který tělu dodá i pevnost i design dražších modelů.

Dualboot je parádní věc. Nahrál jsem si do windows unreala, přes mHDMI zapojil monitor, do USB-C bezdrát klávensici a myš a mohli jsme pařit :-) To stejné i C&C Generals H.

Zkrátka na win 10 postíte vše co potřebujete a v androidu jsem uživatel internetu, videí atd.

Baterie jsem se bál, ale vzhlledem k tomu, že tablet mám načtení webu, občas video a nějaká hra mi 4 hodiny výdrže stačí.

Ještě k display... na slunci je velmi dobře viditelný. Má vysoký kontrast a pokud jsem dal podsvícení na plno, nebyl problém.

Konektor USB-C je sice nový, ale jsem přesvědčený, že je pevnější a stabilnější proti vylomení. Takže za mě plus.

Dualboot se přepíná při restartu. Na ploše každého systému je ikona Switch system.

Jistě nejde o zázrak..... no i když za ty peníze!

• dual boot
    • 1x usb, baterie

rozumná cena

• , zakoupeno v ALFA.cz

• - už mi stačil 2x spadnout z asi 1m na chodník a kámen (je to můj první tablet) a kromě důlku v plechu rámu furt OK :-).
    • - retina display
    • - dual boot funguje perfektně
    • - malá výdrž baterie (pokud se ale tlačítkem vypne display a používá se jako walkman, vydrží velmi dlouho)
    • - procesor se při hrách dosti zahřívá

Za ty prachy.. těžko sehnat něco lepšího.

• Cena/výkon
    • dulaboot (windows + android)
    • skvělý displej FHD rozlišení, krásně podrobný a jemný obraz
    • kvalitní zpracování - design (stříbrné kovové proužky na bocích tabletu zakončené dvojicí šroubků budí dojem solidnosti a pevnosti - mám bílou verzi tabletu
    • výkon (4 jádrový Atom)
    • dostatečné RAM/SSD, rozumě rozdělěná
    • bere 64GB microSD
    • z výroby nalepená krycí fólie (pod tou počmáranou je ještě jedna čirá :-) )
    • i Windows lze dostat plne do cestiny, pro přepnutí čestiny v regionálních nastaveních mi sice zůstaly v angličtině, ale kdyz tam budete chvili klikat v language najdete moznost stahnout cesky jazykovy balicek (asi 34 mega) ktery Vam to po jeho instalaci prepne plne do CZ :-)
    • tlačítko "windows"
    • V Androidu se musiíte na začátku prokousat rozsypaným čínským čajem, abyste nastavili češtinu (jakože FAKT při prvním spuštění, zapomeňte na "písmenka" jen čaj.. naštěstí v menu nastavení androidu jsou standardní systémové ikony přes které se dá dopátrat to správné menu na přepnutí CZ
    • Android je pouze ve verzi 4.4.4 (proč není 5.1, nebo alespoň 5 ??!!??).
    • Pokud by za přiměřený příplatek byla 64GB verze, připlatil bych si, ale ta 64GB SD karta to vcelku zachraňuje a je už dneska doslova za pár korun (cca 500Kč)
    • NEMÁ HDMI

Neřešil jsem cenu na čínských webech, potřeboval sjem tablet rychle a u TS Bohemia ho měli skladem a za dobrou cenu. Za tu cenu se jedná o neuvěřitelný tablet. 4 jádrový Intel Atom/2GB/32GB/8"FHD za méně než 3500Kč navíc se dvěma systémy - to je SEN :-). 2A nabíječka (microUSB) byla součástí balení, přestože na webu tvrdili, že nebude. Nabíječka má přímo EU vidlici - tedy žádná redukce na US plechy) Na tabletu už byly rovnou Windows 10 (v angličtině). Android jse po změně jazyka fakt český. Disk je rozdělěný na 20 GB pro Windows (necelých 10 GB z toho je na začátku prázdných) a 6,78 GB pro Android (už nevím kolik bylo na začátku prázdných, děti tam hned nainstalovaly nejake hry). Vloženou micro SD kartu se systemem souborů FAT vidí oba systémy (super). Žádné problémy s wifi jsem zatím nezaznamenal, ale tablet mám aktuálně necelý týden, tak kdyžtak doplním. Jedná se o můj první tablet s Woknama a musím říct, jsem nadšený - malinké plnohodnotné windows 10 :-) paráda. nebudu si muset na svém notebooku mršit funkční sedmičky, abych měl pro záklazníky k dispozici navigaci po rozhraní Windows 10 (vytáhnu tabet a naviguju). Ovládání na takhle malém displeji není úplně přesné, ale "dá se" porpvé i zkoušil "wokna" při dotykovém ovládání a v tech desítkách se to "dá" Samozřejmě lze přes OTG kabel připojit myš a pak je to snazší. Windows jsou v defaultu nastavené (vzhledem k 8" displeji a FHD rozlišení) na 200% zvětšení, což je rozumné, menší by to bylo neupužitelné. Je ale škoda, že víc než 200% nejde nastavit (ale za to nemůže "Chuwi" ani ten tablet) ale hoši z mrkvosoftu. V mínusech píšu, "tlačítko windows" - no bohužel i v režimu Androidu funguje jako "home", což může vypadat jako výhoda, ale deti při hraní her a držení tabletu "naležato" o to každou chvíli zavadí a hází je to ze hry do "home", což je mega otrava - možná to jde vypnout, ale já to zatím nenašel. Po vypnutí tablet nastartuje do naposledy spuštěného systému - v obou systémech je ikonka, která přeresetuje do druhého systému. Ve windows na liště/ploše (ikonka androidu) v Androidu v pravo nahore ve vytahovacím menu položka "OS SWITCH". Baterka docela drží, samozřejmě záleží zda se surfuje na netu, nebo hraje náročná hra.. Zamrzí absence HDMI - pokud by to šlo píchnout na externí monitor, tak by to šlo s klávesnicí a myší použít i jako přenosný počítač na plnohotnotnou práci - Windows makají fakt docela svištně, VELKÁ ŠKODA.
    Tablet jsem právě reklamoval pro poruchu microSD slotu.
    Doplňuji, že prodejce mi tablet kvůli závadě vyměnil za nový, i když jim to trvalo déle, než předepsaných 30 dní. Tablet po výměně funguje bezproblémů.

• -Super display
    • -W10 pro práci a Android pro zábavu
    • -přepínání OS je velice rychlé
    • -ideální jako ečtečka (druhý hlavní důvod nákupu)
    • -super originální obal za pár dolarů
    • -při uspání ve W10 se HW vypne WIFI - stačí restart-30sec a je to, oprava FW na chuwi zatím není, snad bude.

Jakýkoli tablet jsem vzal na milost teprve nyní a to po dlouhých letech uvažování...
    Android se mi nijak dobře nezamlouval, těžkopádný, divný. Akorát tak na hry, filmy a hudbu na cestách. Já jsem náročnější uživatel a nenašel jsem pro svou práci adekvátní SW a tak jsem všude tahal noťas s Windows. Ale to má taky své nevýhody. Dlouho jsem váhal a před vánoci jsem našel krásný kousek u našich soudruhů v Číně.
    Chuwi 8HI, jednoduchý 8" IPS tablet, skoro přesně pro mě. Má jedinou vadu, málo paměti, ale to pro mě nehraje roli - je to pouze cestovní záležitost. Nekupte to za 91USD i obalem a za 12dnů byl doma - neuvěřitelné, před vánocema. Dá se koupit i u nás, ale o více než tisícovku navíc. 8" je super, skvělá čtečka, dobrý sluchátkový výstup, hezký obraz 1920x1200. Baterie mi při čtení eknih, mailu vydrží bez problému 2dny.
    Antutu má 52251 bodů, výkon je slušný, hry jedou krásně, ale žerou baterku, při Asphalt 8 vydrží asi jen 3hod. Windows 10 je parádní, šlape jako hodinky, pracovní VPN a mých pár nutných SW. Za 2-3 roky se budu poohlížet přesně po něčem podobném...

• Dva operační systémy
    • 2 gb RAM
    • 64-bit android, 32-bit windows 10
    • Procesor s taktem 1,33 až 2,16 ghz
    • Grafika
    • Rychle se zahřeje ale zároveň ochladí, ve win 10 je k dispozici z 20gb hdd jen 9,4 které se samo zmenší na 5,7 a pak se samo zvyšuje - trochu zmatek.
    • Baterie slabá rychle se vybíjí i při spánku.
    • Foťáky oba k ničemu ale veděl jsem to.
    • Reprák - žádný odšumovač jen tak vložený na filmy nic moc a hudbu také nic extra.

Tento tablet mi vnukl kámoš a velice mě lákali dva systémy a výkon.
    Mám ho týden a asi jen ta baterie velice zlobí, když je ve spánku hodinu ubyde 7% a po emailu 4%.
    Používá se dobře je plynulý bez seků.
    Za tu cenu je to určitě super zařízení.
    Doporučuji všem náročnějším i začátečním uživatelům.
    Při příští koupi si dám pozor na baterii a na fotoaparáty.