Chuwi Vi8

• HDMI port
    • Android + Windows
    • Na displeji je znát země původu
    • V balení je pouze čínský napájecí zdroj

Pro moje potřeby velká výhoda OS Android i Windows (bez problému proběhl upgrade na WIN10). Oba systémy pracují svižně, navíc HDMI konektor pro připojení k TV poslouží na cestách jako přehrávač pro děti. U Windows potřeba dokoupit klávesnici, pro ovládání prsty je mnohem příjemnější Android, tam klávesnice prakticky není potřeba. Zpracování v pohodě, nikde nic nevrže. Na displeji je vidět horší kvalita, na jedné straně hodně prosvítá a při stejné barvě na celé ploše jsou vidět nedostatky v podobě světlejších míst, nicméně při používání je téměř nemožné si tohoto všimnout. Dokoupil jsem napaječ 2,4 A a dobíjení probíhá svižně i při používání tabletu, rozhodně mnohem rychleji než nabíjení 7'' Samsungu, který jsem používal.Výdrž je slušná, při přhrávání filmů jde samozřejmě rychle dolů. Reproduktor je tedy neštěstí, ale jako nouzovka bez sluchátek stačí - proč téměř všichni umisťují reproduktor na tabletu dozadu, z principu je to hloupost...

Velikost paměti
32 GB
Rozlišení zadního fotoaparátu
2 Mpx
310 g

Chuwi Vi8 Plus Procesor: Intel Cherry Trail Z8300, čtyřjádrový, 1.84 GHz OS: Windows 10 Operační paměť: 2 GB RAM Interní paměť: 32 GB Paměťové karty: Ano Displej: IPS, kapacitní 8", 1280 x 800 bodů Fotoaparát: 2 Mpx Přední fotoaparát: 2 Mpx Konektivita: Wifi, Bluetooth, A-GPS, microUSB 2.0, 3.5 mm Jack Baterie: 6500 mAh Rozměry: 211 x 123 x 9.3 mm Hmotnost: 350 g Barva: Černá Jedná se o tablety, které jsou dovezeny ze zahraničí. Přístroje obsahují české menu, části operačního systému a instalovaných aplikací mohou být v angličtině.

• , zakoupeno v Nextcomp

• HDMI port
    • Android + Windows
    • Na displeji je znát země původu
    • V balení je pouze čínský napájecí zdroj

• Výkon, 2GB RAM, 64 bit procesor (Windows jsou ale bohužel 32 bit). Antutu v Androidu nějakých 34.000 bodů.
    • Možnost si vybrat mezi Androidem 4.4.4 a Win 8.1 v jednom přístroji je skvělá věc!
    • Velikost akorát do ruky (předtím jsem měl 10 palcový tablet)
    • Poměr cena/výkon. Win i Android naprosto bez záseků a krásně plynulé i po instalací více app.
    • V TS Bohemii cena jen o pár stovek vyšší než z Číny a přitom jistota dvouleté záruky.
    • Překvapivě dobře se trefuje i v destkopové části Windows
    • Za ty prachy ucházející displej
    • Při koupi je už displej opatřen fólií, kterou ale stejně chci časem nahradit temperovaným sklem. Fólie se strašně umatlává.
    • Micro HDMI konektor, který se na cestách v hotelových pokojích bude dozajista hodit.
    • Při běžném používání (hry nehraji) se celkem dost zahřívá
    • Foťák je katastrofa, ale od toho mám mobil nebo kompakt. Přední kamera je na videohovory dostačující.
    • Umatlávající se plastové tělo, které i vrže, pro mne však nic, co bych nezkousl :-)
    • Repráček hraje jak z plechovky, pro mě nepodstatné, jako nouzovka na cestách stačí.
    • Jediné negativum, které mi opravdu vadí je baterka. Mám ještě Samsun Galaxy Tab P7510 a tam ta baterka drží jak přibitá. Tady když si tablet vezmu do ruk mi doslova utíká před očima. Myslel jsem, že 5000mAh nebude mít zase až takové problémy. Snad si časem trošku sedne.

Tablet jsem si koupil především kvůli blížícímu se vydání Windows 10. Jako několikaletý majitel tabletu s Androidem jsem už chtěl změnu. Přece jenom je Windows pro tablet dle mého názoru lepší. Avšak některé oblíbené aplikace z Androidu bych musel postrádat a proto tento přístroj. Nabízí oba dva systémy. Za cenu 3330 Kč jsem byl velmi překvapen. Tablet je opravdu vemi rychlý. Zpracování už je na horší úrovni, ale za tuto cenu by snad někdo neočekával opak. Používám jej především pro surfování po stránkách, když se mi nechce přizpůsobovat místo a poloha mého odpočinku počítači / notebooku a k tomu dokonale postačuje :-). Trošku mám obavy o výdrž tlačítka pro zapnutí, když si uvědomím kolikrát denně tablet používám..., ale právě proto jsem chtěl dvouletou záruku našich obchodů a né zboží kupovat v Číně. Kupodivu cenový rozdíl oproti nákupu v Číně (po připočítání DPH a poplatku poště / DHL) nebyl zase tak velký. Škoda jen, že nemá funkci smart wake up, jako třeba můj telefon z Číny, kdy se dá jednoduše probudit poklepem na displej. Sečteno podtrženo vidím jako jediné hlavní negativum baterku. Ale nemám pořádně s čím moc porovnát. Na Galaxy Tab P7510 s 7000 mAh (ale zase 10 palcový displej) baterka s letmým používáním drží klidně i týden, tady se na tyto hodnoty nedostanu. Na Windowsu už vůbec ne. Celkově ale s tabletem spokojenost a mohu jej v klidu doporučit dál :-)