Lenovo IdeaTab MiiX 80HV004PCK

za rozumnou cenu tablet i s klávesnicí
    office na rok zdarma
    přechod na win 10

• , zakoupeno v Alza.cz

Tablet jsem pořizoval manželku. Proto padla volba na model s Windows a klávesnicí. I když považuji W8 za hodně nepovedenou verzi, na dotykové obrazovce se to s nimi celkem dá. Asi mě čeká přechod na W10. Uvidíme, jak se projeví na přivětivosti ovládání.

• , zakoupeno v Expert.cz

Dostal jsem to co jsem čekal.
    Jsem spokojen.

Operační systém
Windows 8.1
Typ procesoru
Intel Atom
Velikost paměti
32 GB
550 g

Poslední kus, rozbaleno, v perfektním stavu!   10,1" TABLET S ČTYŘJÁDROVÝM PROCESOREM 10,1" tablet Lenovo MIIX 3 10 se systémem Windows 8.1 with Bing a čtyřjádrovým procesorem je navržen pro práci i zábavu na cestách. Obsahuje jednoroční licenci k balíku služeb Office 365, nabízí baterii s výdrží až sedm hodin a vyznačuje se cenou, kterou si zamilujete.

Windows 8.1 with Bing

Tato bezplatná nabídka od společnosti Microsoft vám přináší značné úspory, protože nám umožňuje prodávat tablety se systémem Windows za nízkou cenu. Vyhledávač Bing Smart Search dostupný u systému Windows 8.1 zajišťuje efektivnější práci. Je navržen tak, abyste mohli svůj dotykový tablet využívat skutečně na maximum, a přináší přesné výsledky při vyhledávání v rámci webu, tabletu, aplikací i cloudu – to vše prostřednictvím jednoho vyhledávání. Vychutnejte si hudbu na dosah ruky, snadné zobrazení a procházení obrázků z webových stránek a nové aplikace.

Pouzdro s klávesnicí

MIIX 3 10 je dodáván spolu s pouzdrem, které při zavření chrání váš tablet. Po jeho otevření budete mít k dispozici klávesnici a stojan pro umístění tabletu do vzpřímené polohy. Na začátku prosince bude pouzdro nahrazeno dokovací stanicí, jež vám umožní libovolně používat tyto tři režimy: Notebook, Stojánek a Tablet.

Procesor Intel® Atom™ řady Z3700

Rychlé prohlížení webu, úžasný obraz a blesková odezva byly charakteristickými znaky této řady čtyřjádrových procesorů pro tablety již v minulosti. Nejnovější modely jsou menší a cenově dostupnější, avšak nabízí stejný výkon. Bez ohledu na to, zda využíváte tablet k práci nebo zábavě, tento procesor se vám vždy plně přizpůsobí.

Jednoroční předplatné služeb Office 365

Office 365 představuje doposud nejvýkonnější balík služeb Office obsahující vylepšené verze aplikací Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Access a Publisher. Kromě toho jsou k dispozici nové cloudové služby, které vám zajistí přístup k vašim dokumentům a nastavením – kdykoli a kdekoli budete potřebovat.

Podpora karet micro SD

S kartou micro SD můžete rozšířit úložiště až o 64 GB a získat dostatek prostoru pro své oblíbené filmy, hudbu a pracovní soubory při používání tabletu na cestách.

Úžasný displej s rozlišením 1920 × 1200 a technologií IPS

Ostrý 10,1" širokoúhlý displej využívá technologii IPS (In-Plane Switching) a vyznačuje se živými barvami a pozorovacími úhly téměř 180 stupňů.   10bodová vícedotyková technologie

Bezchybně pracuje se systémem Windows 8.1 a nabízí přesné ovládání.

Integrovaná webkamera

S přední kamerou s rozlišením 2 Mpx se můžete účastnit webových konferencí nebo online videohovorů, jako byste na nich byli skutečně přítomni.

Spřední kamerous rozlišením 2 Mpx se můžete účastnit webových konferencí nebo online videohovorů, jako byste na nich byli skutečně přítomni.

Možnosti online konektivity

Integrované rozhraní 802.11 a/b/g/n Wi-Fi a volitelná technologie Bluetooth® 4.0 umožňují připojení k internetu prakticky kdekoli.

Technické specifikace

• Displej: 10,1’’ FHD (1920x1200) multi-touch, LED podsvícení, IPS panel + webkamera 2M
  • Procesor: Intel® Atom™ Processor Z3735F (2M Cache, up to 1.83 GHz)
  • Paměť: 2 GB LPDDR3 RAM on board, 1600 Mhz
  • Disk: 32 GB eMMC
  • Grafická karta: integrovaná
  • Optická mechanika: není
  • Komunikace: WiFi: non-Intel 1x1 b/g/n, Bluetooth 4.0
  • Porty: 1x micro HDMI, 1x micro USB 2.0, 1x microSD, microphone single
  • Audio: 1x reproduktor
  • Operační Systém: Windows 8.1 32 bit + Office 365 personal 1 rok + Upgradujte zdarma na Windows 10*
  • Baterie: 2 článková Li-Polymer 25 Wh
  • Výdrž baterie: až 8 hodin
  • Adapter:černý 10W 2-pin
  • Záruka tabletu: 2 roky mail-in
  • Rozměry: 256,8 x 172 x 9,3 mm
  • Hmotnost: 549 g

• nízká cena
    • kvalitní display (jasný, jemný, IPS)
    • dostatečně výkonný procesor
    • bezproblémový upgrade na windows 10
    • tablet je dost těžký, brzy z něj bolí ruce
    • výdrž kolem 5 hodin je také zklamání
    • klávesnice často vynechává písmena
    • velmi lesklý display, nesmíte mít žádná světla za zády
    • chybí pant, lze nastavit jen jeden úhel displeje
    • windows 8 i 10 na tabletu nepodporují 64bit aplikace což považuji za podvod

Displej je super ale celkově je to bohužel křáp. Při použití jako tablet vadí velká váha a malá výdrž. Pro tvorbu obsahu na cestách, což bylo hlavní zamýšlené použití, je zařízení také nevhodné, protože na klávesnici se píše opravdu velmi špatně.

Zřejmě nakonec budu muset koupit externí bluetooth klávesnici. Tím ale padá hlavní výhoda zařízení 2v1, kompaktní a k tabletu přesně pasující klávesnice.

• obal, klávesnice,
    • zatím nic

za rozumnou cenu tablet i s klávesnicí
    office na rok zdarma
    přechod na win 10

• , zakoupeno v Alza.cz

• , zakoupeno v Expert.cz

Dostal jsem to co jsem čekal.
    Jsem spokojen.

• Full hd
    • Gorilla Glass
    • mHDMI
    • Dostačující výkon
    • Pouzdro s klávesnicí
    • Výdrž baterie při kancelářské práci
    • Operační systém win 8.1/10
    • Podpora 128gb paměťových karet
    • Hmotnost zařízení
    • Jeden reproduktor
    • Jeden konektor USB (nabijení a OTG)
    • Tablet není stavěn na náročnější hry
    • 2GB RAM (na většinu aplikací postačuje)
    • Nekvalitní touchpad
    • Nižší svítivost displaye (oproti konkurenci)

I na svoje uvedené nedostatky se v této kategorii jedná o "slušný tablet" nabízí nám vcelku dobrý poměr cena/výkon. Nejprve bych se zaměřil na lákadlo tohoto tabletu což je display jelikož tablet už vlastním přes půl roku nalezl jsem několik malých chyb. První tablet byl vyměněn za nový kus hned ten samý den co jsem ho pořídil jelikož se na display objevilo několik vadných pixelů. Vyměněný kus již tento problém neměl. U displaye musím pochválit pěkné podání barev a již zmiňované full hd rozlišení. Na tabletu jako celkovém mě zklamala další věc a to absence hw tlačítka startu, ale stím již jsem počítal při koupi. Na levém boku tabletu se nachází slot pro paměťovou kartu, micro HDMI, USB a 3,5mm duble konektor. Jak jsem napsal výše, docela problémem je že tablet nabízí pouze 1 USB konektor, tudíž nelze zároveň používat ext. zařízení a nabíjet. Jinak design tabletu vypadá jako stovka jiných "placek" na zadní části se nalézá pouze nápis LENOVO.
    Ze stránky výkonu se na tablet nedá stěžovat pro kancelářskou práci a surfování na internetu nabízí dostačující výkon. Byl jsem překvapen že také zvládá přehrávání filmů ve full hd a to bez sebemenších záseků obrazu nebo zvuku (záleží také na množství spuštěných procesů a volné kapacitě úložiště). Atom Z3735F si také poradí s méně náročnými hrami, při hraní např. GT racing 2 můžeme pozorovat dropy a lagy, u některých her pak narazíme na špatnou optimalizaci nebo konfiguraci g-senzorů.

• Display
    • Výkon
    • Pouzdro s klávesnicí
    • Při velkém zatížení hřeje
    • Jeden reproduktor

začnu asi tím, že tablet mám už přes týden, nechtěl jsem psát recenzi, která by byla zkreslená hlavně prvními dojmy, chtěl jsem si postupně projít jak se s tabletem pracuje a co dokáže. Tablet jako takový vypadá skvěle a zpracování je perfektní i co se týče pouzdra. S první spuštěním nebyl žádný problém tablet krásně naběhl nastavil základní nastavení což zabralo cca 5 minut.
    Už při nastavování bylo zřejmé, že tablet bude mít dobře citlivý i přesný display. Dokonalý obraz také zaručuje rozlišení Full HD což mi plno lidí říkalo, že na takto malý display to je zbytečné....chyba, je to dokonalý. Toť asi vše k displayi, co se týče výkonu tabletu není špatný, ale žádný extrém to není, ano procesor s taktem 1,33 GHz zaručuje plynulý chod tabletu při normálním využití jako surfování na internetu prohlížení filmů, jako mladý člověk jsem vyzkoušel i hry. A ano není to žádný herní tablet, ale nemá problém rozjet i méně náročné hry na PC. Pokud, ale zajdu právě ke hrám, nebo náročnějším programům, tak se začne projevovat bohužel značný nepřítel elektroniky a to je teplo. Především na levé straně tabletu (strana s konektory) se při vyšším vytížení začne hodně hřát chvílemi mi přišlo, že tablet začne každou chvílí hořet, ale naštěstí to ustál. Bohužel co jsem to kontroloval, tak hlavní problém bude u RAM, i když tablet má 2 GB RAM na normální využití při dnešní náročnosti programů je to už docela málo, je to smutné, ale je tomu tak. Stačí málo a využít RAM jde do červených čísel, jako například známý žrout operační paměti Google Chrome. Při nastartování tabletu běží využití RAM okolo 30-40% po spuštění Chromu jde využití do 60-70% a to pouze při jednom okně při otevření dalších oken a využití rozšíření, které Chrome nabízí se využití zvyšuje a jde to až skoro do 90%, kdy tablet už dostává doslova "záhul". To je asi největší problém u tohoto tabletu, vím je to způsobené, že tablet má OS Windows 8.1, a že programy budou optimalizovány na silnější stroje, ale právě kvůli WIN jsem si ho pořizoval. Při OS androidu by tablet běžel určitě plynule i při více spuštěných aplikacích. Kratší kapitola jsou konektory, vstup na sluchátka microUSB o těch není spory pracují jak mají, ale zatím jsem nenašel využití pro konektor microHDMI přijde mi zcela zcestné dávat sem tento konektor. Vstup pro microSD kartu jsem zatím nezkoušel, ale chtěl bych vyzkoušet rozšířit paměť o 64 GB, co se mi na tomto vstupu hodně líbí, že je schován pod krytem, u některých výrobců se ani neobtěžují ho zakrýt a pak dochází k zanesení prachem a pak následnému poškození. Dostávám se dále a to je zvuk, jedna z věcí, kterých jsem se hodně bál. Tablet obsahuje pouze jeden reproduktor, což může znamenat jediné hrozný zvuk, nejedná se zas tak o kvalitu zvuku, ale to že je slyšet zvuk pouze z jedné strany mě nehorázně irituje...místo toho, aby výrobce nesmyslně necpal microHDMI mohl trošku zapřemýšlet a umístit do tabletu dva repro pro lepší zvuk. Jinak takový závěr pro tenhle odstavec, výdrž tabletu lepší průměr při mém celodenním využití vydrží tak 1-2 dny, podle toho jak moc ho zatěžuji, ale při maximálním využití tak těch 8 hodin jak píše výrobce.
    Pouzdro, co se jedná pouzdra kvalitní zpracování, nevím jakým materiálem je pouzdro potažené, ale líbí se mi příjemný na dotyk a je protikluzový. Kombinace s klávesnicí jeden z důvodů proč jsem tablet koupil, pro psaní ve škole potřebuji klávesnici a ne dotyk. Klávesnice má sice nepatrně jiné rozpoložení než jsem zvyklý od normálních klávesnic, ale dá se na to rychle zvyknout. Touchpad, no no nevím no, není špatný citlivost je průměrná, ale bohužel, zklamalo mě to, jak tlačítka a dotyková plocha jsou spojena a jsou rozdělena pouze softwarově a to ještě dosti špatně, někdy když chci kliknout na tlačítko, tak mi kurzor uskočí úplně mimo. Trvá mu chvíli než mu dojde, že chci použít tlačítko.
    Takže asi na, tak na závěr, tablet až na pár mušek není špatný ale tak to nebude nikdy žádný, i když to vypadá, že tablet má samé negativy není tomu tak, ale nebudu ho tu vychvalovat radši napíší jaké má chyby a na co se případně kupec má připravit, ale rozhodně pozitiva přebývají nad negativy. Tablet doporučuji za tyto peníze asi lepší sehnat nejde, poradím zkusit popřemýšlet nad variantou s androidem pokud WIN není opravdu nutný :)